استاندارد DIN برای پیچ و مهره و واشر

در این صفحه می خواهیم محدوده کار تی تی بولت را به وسیله استانداردها مشخص کنیم. این بخش مربوط به استاندارد های DIN می شود اساس این استاندارد ها بر پایه اشکال هندسی محصول شکل گرفته اند.هر کار فنی به واسطه انجام کارهای استاندارد محصول قابل قبولی را به بازار مصرف ارایه می کند. تی تی بولت با اعمال استانداردهای جهانی و معتبر سعی در تولید محصولات باکیفیت دارد. تولید محصولات فولادی در بخش پیچ و مهره دارای استانداردهای متنوعی است که در مرور زمان استانداردهای کاملتری تدوین و گرد آوری می شوند. با قدیمی شدن استاندارد بهتر است شرکت تولید کننده از استانداردهای جدید برای ادامه تولید خود استفاده کند چرا که استاندارد های جدید معایب استانداردهای قبلی را کمتر و یا برطرف می کند.

 

استاندارد DIN

 این کلمه اختصاری (DIN) برگرفته از مخفف کلمات (Deutsches Institut für Normung) است . یعنی انستیتو استاندارد های آلمان. در سال 1917 در کشور آلمان در باره استاندارد سازی پایه گذاری شد. این موسسه وظیفه ایجاد استانداردهای مختلفی از جمله استانداردهای پیچ و مهره را دارد.

 

ساختمان استاندارد دین آلمان

  

لوگوی استاندارد آلمانی DIN

ما استاندارد های مربوط پیچ و مهره و واشر و پین و خار و پرچ و میخ و فنر و قلاب و بست و برخی از ابزار ها را در اینجا برای شما گرد آوری کرده ایم تا با دانشی بهتر بتوانید قطعه و ابزار مناسب خود را انتخاب نمایید.

 

استانداردهای DIN برای پیچ ها

در این دسته شما استانداردهایی را که در DIN برای پیچ ها ایجاد شده اند را خواهید دید. استانداردهای پیچ های شش گوش , پیچ کله قارچی ,  پیچ کله مربعی , پیچ فلنج دار , پیچ چشمی , پیچ تی شکل و ... را در این بخش می توانید مشاهده کنید.

استانداردهای DIN برای مهره ها

استانداردهای مهره در بخش خود به بخشهای گوناگونی تقسیم می شود که از مهمترین آنها به مهره های شش گوش , مهره های فلنج دار و مهره های قفلی است.

استانداردهای DIN برای واشرها

در این دسته شما با استاندارد های DIN برای انواع واشر آشنا می شوید. از مهمترین استانداردهای واشر استاندارد واشر تخت , واشر فنری , واشر بشقابی است. شما در این بخش بطور جامع با استاندارد واشر برای خرید بهتر آشنا می شوید.

استانداردهای DIN برای پین ها

پین ها استفاده های گسترده ای در صنعت دارند لذا با استاندارد سازی می توان از آنها بهتر بهره برد. در این دسته بندی استاندارد DIN برای پین ها شما از وجود انواع پین مطلع خواهید شد و می توانید استاندارد مناسب کار خود را انتخاب نمایید.

استانداردهای DIN برای پرچ ها

پرچ ها کاربرد فراوانی دارند. از پرچ برای اتصالات دایمی بدون جوش استفاده می گردد. پرچ ها از مواد مختلف مثل آلومینیوم و یا آهن در گرید های مختلف ساخته می شوند که همگی این موارد در استاندارد مربوطه ذکر می شود.

استانداردهای DIN برای پیچ و مهره های جوشی

پیچ و مهره های جوشی به وسیله نقطه جوش روی ورق فلزی آلیاژی از فولاد چسبانده می شود تا عمل بسته شدن قطعه ای دیگر را روی این قطعه انجام دهد. در استاندارد DIN قطعاتی مشخص شده که مهندسین و طراحان از آنها جهت پیاده سازی طرح استفاده می کنند. در این بخش شما می توانید این استاندارد ها را مشاهده نمایید.

استانداردهای DIN برای برخی از آچارهای مرتبط با پیچ و مهره

موسسه DIN علاوه بر استاندارد گذاری روی قطعات مصرفی روی ابزارهای این قطعات نیز استاندارد تعریف می کند. آچارهایی که برای باز و بست پیچ و مهره ها درنظر گرفته شده توسط DIN استاندارد گذاری شده است.

استانداردهای DIN برای انکر بولت ها

فعلا این قسمت مشخص نشده است.

استانداردهای DIN برای قلاب ها و بست ها

قلاب وسیله ای است که با آن شیی را جابجا می کنند و بست وسیله ای است که با آن اتصال بین لوله و رابط آن برقرار می شود. تعدادی از استاندارد های DIN مربوط به قلاب و بست است که در این بخش قابل مشاهده می باشد.

 

کاشی نمادین استاندارد دین آلمان